(Ponieważ treść tego referatu była drukowana w Transactions of the American Mathematical Society, Vol. 30, No. 3. p. t.: Allgemeine Eigenschaften der Cantorschen Kohärenzen, podajemy tu tylko wyniki referatu bez dowodów.)
1. Oznaczmy literą przestrzeń, w której leżą wszystkie rozpatrywane tu zbiory, znak niechaj oznacza dopełnienie zbioru , zaś jego koherencję (zbiór punktów skupienia zbioru należących do ).
Zbiór czyni zadość następującym niezależnym od siebie pewnikom:
2. Opierając się na tych wzorach można udowodnić następujące ogólne własności pojęcia koherencji:
3. Gdy na dowolnym zbiorze wykonywać będziemy dowolną skończoną ilość razy operacje i w dowolnym porządku, to każdy otrzymany w ten sposób zbiór będzie identyczny z jednym i tylko jednym ze zbiorów zawartych w następujących tablicach (Znak oznacza to samo co .):
Wszystkie zbiory zawarte w obu tablicach są w ogólnym wypadku między sobą różne i nie zachodzą między niemi żadne inne związki, prócz podanych w tych tablicach.
4. Oznaczmy przez -tą adherencję zbioru . oznacza tu -tą koherencję zbioru . Pochodną zbioru oznaczmy przez .
Można teraz udowodnić dwa następujące znane twierdzenia:
I. Każdy zbiór można rozłożyć na następujące części nie posiadające elementów wspólnych (dla dowolnego naturalnego ):
II. Twierdzenie W. H. Younga i L. E. J. Brouwera:
5. (Treść tego ustępu nie była ogłoszona we wspomnianej nocie Trans. of Amer. Math. Soc.; znajduje się ona w pracy p. t.: Pochodna i koherencja zbiorów abstrakcyjnych, Rozprawy Tow. Naukowego im. Szewczenki we Lwowie, tom XXVII (w języku ukraińskim).) Koherencja określa się przez pochodną przy pomocy następującego wzoru . Nie można jednak określić w podobny sposób pochodnej przez koherencję, t. zn , że gdy na dowolnym zbiorze wykonywać będziemy operacje i i gdy będziemy tworzyć logiczne sumy i iloczyny otrzymanych w ten sposób zbiorów, to w ogólnym wypadku nie otrzymamy takiego zbioru, który byłby identyczny ze zbiorem .
Można jednak określić pochodną przez koherencję w następujący sposób:
Punkt jest elementem pochodnej , gdy jest on zawarty w .
Zbiór jest zamknięty, gdy z relacji wynika, że: .
Zbiór jest w sobie gęsty, gdy z relacji wynika, że: .
Domknięcie zbioru można określić przez koherencję w następujący sposób: