- Członkostwo
- Wydarzenia
- Nagrody i konkursy
- Nagrody główne PTM
- Nagroda dla młodych matematyków
- Międzynarodowa nagroda im. Stefana Banacha
- Konkursy studenckie
- Konkurs im. Witolda Wilkosza na najlepszą studencką pracę popularyzującą matematykę
- Konkurs prac studenckich z matematyki im. Józefa Marcinkiewicza
- Konkurs prac studenckich z rachunku prawdopodobieństwa i zastosowań matematyki
- Konkurs im. A. Z. Krygowskiej na najlepszą pracę studencką z dydaktyki matematyki
- Inne konkursy
- Regulaminy
- Galeria
- Wydawnictwa
- Wyszukiwanie
- e-płatności
XIV Mistrzostwa Polski w Grach Matematycznych i Logicznych.
Wydział Matematyki Politechniki Wrocławskiej i Oddział Wrocławski Polskiego Towarzystwa Matematycznego zapraszają do udziału w XIV Mistrzostwach Polski w Grach Matematycznych i Logicznych. Spośród laureatów mistrzostw krajowych wyłoniona zostanie reprezentacja Polski na finał jubileuszowych XXX Międzynarodowych Mistrzostw w Grach Matematycznych i Logicznych, który odbędzie się w Paryżu z końcem sierpnia 2016 roku. Termin nadsyłania kart odpowiedzi do zestawu zadań pierwszego etapu edycji 2015/2016 upływa z dniem 8 stycznia 2016 roku.
Szczegółowe informacje na portalu konkursu oraz na stronie internetowej WM PWr pod adresami:
http://grymat.im.pwr.edu.pl/
http://wmat.pwr.edu.pl/2990553,231.dhtml
kj / 02-01-2016
Mistrzostwa w Grach Matematycznych i Logicznych to konkurs dla pasjonatów matematyki w każdym wieku i na każdym poziomie zaawansowania. Uczestnicy są podzieleni na 8 kategorii związanych z wiekiem i z poziomem wykształcenia matematycznego - od siedmiolatków po ludzi dojrzałych i od pierwszoklasistów, poprzez amatorów, po zawodowych matematyków. To jedyny konkurs w Polsce o tak szerokim spektrum zawodników.
W edycji krajowej bierze udział corocznie około 1000 osób, wśród nich wielu uczestników i laureatów olimpiady matematycznej dla gimnazjalistów oraz olimpiady dla licealistów. Konkurs przebiega w trzech etapach - dwudniowy finał krajowy jest przeprowadzany zawsze w maju, we Wrocławiu. O randze i prestiżu Mistrzostw stanowią uczestnicy oraz nagrody (m.in. od Prezydenta RP, Premiera RP, Marszałka Sejmu RP, Ministra Edukacji Narodowej), a także wyniki reprezentacji Polski.
Polską edycję konkursu prowadzi komitet organizacyjny w składzie: doc. dr Janusz Górniak (Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego), dr hab. Marian Hotloś, prof. PWr (Przewodniczący Jury Mistrzostw), dr Rościsław Rabczuk (Przewodniczący honorowy Komitetu Organizacyjnego i Członek Międzynarodowego Komitetu Gier Matematycznych, laureat Nagrody Głównej PTM im. Samuela Dicksteina za 2010), prof. dr hab. Krzysztof Stempak – Dziekan Wydziału Matematyki Politechniki Wrocławskiej.
W kolejnych latach polska edycja Mistrzostw stale się rozwijała aż do I Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych (2002/2003). Spośród laureatów mistrzostw krajowych powoływana jest ekipa na Międzynarodowe Mistrzostwa w Paryżu.
Począwszy od roku 1994 (VIII MMF) nasi zawodnicy na finałach międzynarodowych zdobywają corocznie coraz więcej medali, w tym złotych, wyprzedzając uczestników z innych krajów.
Warto w tym miejscu dodać, że w Honorowym Międzynarodowym Komitecie Gier Matematycznych są m.in. takie sławy matematyczne jak dwaj laureaci Medalu Fieldsa - Wendelin Werner (2006) i Cédric Villani (2010).
http://www.ffjm.org/
http://www2.cijm.org/accueil/le-cijm/24-comite-d-honneur-du-cijm
kj / 02-01-2016