- Członkostwo
- Wydarzenia
- Nagrody i konkursy
- Nagrody główne PTM
- Nagroda dla młodych matematyków
- Międzynarodowa nagroda im. Stefana Banacha
- Konkursy studenckie
- Konkurs im. Witolda Wilkosza na najlepszą studencką pracę popularyzującą matematykę
- Konkurs prac studenckich z matematyki im. Józefa Marcinkiewicza
- Konkurs prac studenckich z rachunku prawdopodobieństwa i zastosowań matematyki
- Konkurs im. A. Z. Krygowskiej na najlepszą pracę studencką z dydaktyki matematyki
- Inne konkursy
- Regulaminy
- Galeria
- Wydawnictwa
- Wyszukiwanie
- e-płatności
Wernisaż wystawy Iterate: Notches and Spirals Derived from the Pseudo-circle, 5 czerwca 2015, Wrocław
GALERIA ŁĄCZNIK, działająca od 2006 roku na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego, ul. Fryderyka Joliot–Curie 15, zaprasza na wernisaż wystawy prac, urodzonego w Irlandii kanadyjskiego artysty, Dermota Wilsona, inspirowanych obiektami matematycznymi.
Wernisaż wystawy zatytułowanej Iterate: Notches and Spirals Derived from the Pseudo-circle odbędzie się 5 czerwca 2015 roku (piątek) o godzinie 17:00.
kj / 03-06-2015
Tego samego dnia, również we Wrocławiu, w GALERII KINO w Dolnośląskim Centrum Filmowym, przy ul. Piłsudskiego 64a, o godz. 19:00 odbędzie się wernisaż drugiej wystawy Dermota Wilsona zatytułowanej Emanate: Videos and Drawings.
KRÓTKIE NOTKI O OBU WYSTAWACH.
Iterate: Notches and Spirals Derived from the Pseudo-circle, to wystawa rysunków Dermota Wilsona (z okresu ostatnich czterech lat), dla których inspiracją stała się ilustracja konstrukcji topologicznej zwanej pseudołuk. Artysta próbował przedstawić ten niemożliwy do narysowania obiekt posługując się również dźwiękiem, animacją oraz technikami instalacyjnymi i interaktywnymi. Wykonane ołówkiem i długopisem, mandalopodobne rysunki nie stanowią bezpośrednich przykładów pseudołuku lub pseudookręgu - wyłoniły się po prostu w trakcie artystycznych badań topologii tej konstrukcji.
Emanate: Videos and Drawings, to wystawa nowych prac Dermota Wilsona, która skupia się na iluzji geometrycznej oraz hipnotycznej sugestii. Prace wideo pozwalają wyczarować stan transu, sugerują spokój i złagodzoną aktywność. Rysunki to sugestywne hipnotyczne mandale, które tworząc na płaszczyźnie paradoksy, pobudzają widza do podążania za ścieżką ołówka ku zanikającemu centrum.
Natomiast w środę, 3 czerwca 2015 roku o godz. 12:30, w sali audiowizualnej nr 410, nowego budynku wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych przy ul. Traugutta 19/21 (Centrum Sztuk Użytkowych, Centrum Innowacyjności) odbędzie się wykład połączony z prezentacją prac wideo Dermota Wilsona. Wykład w języku angielskim nie będzie tłumaczony na język polski.
O GALERII ŁĄCZNIK
GALERIA ŁĄCZNIK powstała na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego w grudniu 2006 roku. Dotychczas odbyło się tam 30 wystaw artystycznych. Głównie prezentowane są prace wykładowców i studentów Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, ale odbyły się również wystawy malarstwa i rysunku pracowników Instytutu Matematycznego UWr.
Opiekunem GALERII ŁĄCZNIK jest Jakub Jernajczyk, absolwent Instytutu Matematycznego Uniwersytetu Wrocławskiego i wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych.
Więcej o wystawach i galerii pod adresami:
http://www.math.uni.wroc.pl/newsevents.php?typ=1&id=1151
http://www.wmi.uni.wroc.pl/galeria
kj / 03-06-2015