Członkostwo Wydarzenia Nagrody i konkursy Nagrody główne PTM Nagroda dla młodych matematyków Międzynarodowa nagroda im. Stefana Banacha Konkursy studenckie Konkurs im. Witolda Wilkosza na najlepszą studencką pracę popularyzującą matematykę Konkurs prac studenckich z matematyki im. Józefa Marcinkiewicza Konkurs prac studenckich z rachunku prawdopodobieństwa i zastosowań matematyki Konkurs im. A. Z. Krygowskiej na najlepszą pracę studencką z dydaktyki matematyki
Inne konkursy Regulaminy
Galeria Wydawnictwa Wyszukiwanie e-płatności
Czy liczby pierwsze chodzą parami ?
Yitang Zhang (fot.) z University of New Hampshire, Durham, USA dokonał przełomowego odkrycia związanego z hipotezą o liczbach pierwszych bliźniaczych (twin primes conjecture): czy istnieje nieskończenie wiele par liczb pierwszych różniących się od siebie o liczbę 2.
Amerykanin udowodnił, że istnieje liczba naturalna N mniejsza niż 70 000 000 taka, że istnieje nieskończenie wiele par liczb pierwszych różniących się od siebie o N.
Więcej o autorze nowego twierdzenia i hipotezie pod adresami:
http://simonsfoundation.org/fe
http://en.wikipedia.org/wiki/Twin_prime_conjecture
kj/ 26-05-2013