Członkostwo Wydarzenia Nagrody i konkursy Nagrody główne PTM Nagroda dla młodych matematyków Międzynarodowa nagroda im. Stefana Banacha Konkursy studenckie Konkurs im. Witolda Wilkosza na najlepszą studencką pracę popularyzującą matematykę Konkurs prac studenckich z matematyki im. Józefa Marcinkiewicza Konkurs prac studenckich z rachunku prawdopodobieństwa i zastosowań matematyki Konkurs im. A. Z. Krygowskiej na najlepszą pracę studencką z dydaktyki matematyki
Inne konkursy Regulaminy
Galeria Wydawnictwa Wyszukiwanie e-płatności
Regulamin konkursu im. Witolda Wilkosza na najlepszą studencką pracę popularyzującą matematykę
Regulamin Konkursu PTM im. Witolda Wilkosza
na najlepszą studencką pracę popularyzującą matematykę
§1
Konkurs PTM im. Witolda Wilkosza na najlepszą studencką pracę popularyzującą matematykę, zwany dalej Konkursem, organizowany jest przez Oddział Krakowski Polskiego Towarzystwa Matematycznego.
§2
Konkurs nosi imię Witolda Wilkosza (1891–1941), profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego, autora książek i pogadanek radiowych popularyzujących matematykę, kuratora Kółka Matematyczno-Fizycznego Uczniów UJ, redaktora serii wydawniczej „Bibljoteczka Kółka Mat.-Fiz. U.U.J.”.
§3
Sponsorem Konkursu jest Uniwersytet Jagielloński, zwany dalej Sponsorem. Sponsor Konkursu został powołany Uchwałą Zarządu Głównego PTM Nr 18/2022/zg.
§4
Celem prac zgłaszanych na Konkurs powinna być popularyzacja matematyki. Prace powinny zostać przygotowane w formie opracowania pisemnego. Poza tym zastrzeżeniem, charakter prac oraz zakres popularyzowanej matematyki nie jest w żaden sposób ograniczony.
§5
Konkurs za dany rok kalendarzowy (dalej nazywany rokiem n) zostaje ogłoszony do końca lutego tego roku.
§6
Oddział Krakowski PTM przesyła ogłoszenie o Konkursie do ZG PTM i do innych oddziałów PTM oraz umieszcza to ogłoszenie wraz z listą wymaganych dokumentów na swojej stronie internetowej. Informacje o Konkursie muszą zawierać link do strony z regulaminem konkursu.
§7
W Konkursie mogą brać udział studenci studiów I lub II stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich wyższych uczelni działających w Polsce lub zespoły autorskie liczące nie więcej niż trzy osoby. W zespole autorskim, z zastrzeżeniem paragrafów 9 i 10, co najmniej jedna osoba musi być studentem wymienionym wyżej.
Za studenta studiów I lub II stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich uważa się również osobę, która ukończyła takie studia w roku n.
§8
Na Konkurs można zgłaszać zarówno prace już opublikowane, przyjęte do druku, zgłoszone do druku, jak i jedynie nadesłane na Konkurs. Praca nadesłana na Konkurs może być zgłoszona przez autora do publikacji w wybranym przez niego czasopiśmie zarówno w trakcie trwania Konkursu, jak i po ogłoszeniu wyników. W przypadku pracy już opublikowanej (przyjętej do druku) napisanej przez więcej niż jedną osobę zgłoszenie zespołu autorskiego musi dotyczyć wszystkich autorów pracy.
§9
Żadna z osób stających do Konkursu (w tym członków zespołu autorskiego) nie może w momencie zgłoszenia pracy posiadać tytułu magistra matematyki ani stopnia doktora z jakiejkolwiek dyscypliny nauki uzyskanego wcześniej niż w roku n, z zastrzeżeniem paragrafu 10.
§10
Osoba posiadająca tytuł magistra matematyki uzyskany w roku n-1 może brać udział w Konkursie w przypadku, w którym praca konkursowa jest pracą opublikowaną lub zgłoszoną do druku, a zgłoszenie jej do druku miało miejsce w roku n-1.
§11
Uczestnik Konkursu może w danej edycji Konkursu zgłosić więcej niż jedną pracę, może również zgłosić zestaw prac traktowany jako całość. Uczestnik Konkursu może brać udział w Konkursie w więcej niż jednym zespole autorskim.
§12
Zgłoszenie pracy na Konkurs za rok n należy przesłać drogą elektroniczną, w sposób opisany w ogłoszeniu o bieżącej edycji Konkursu – do dnia 30 września tegoż roku. Rozstrzygnięcie konkursu następuje do 30 grudnia roku n. Ogłoszenie wyników ma miejsce do 31 stycznia następnego roku.
§13
Zgłoszenie, o którym mowa w §12, powinno zawierać w szczególności:
- imię i nazwisko autora pracy lub imiona i nazwiska wszystkich członków zespołu autorskiego
- nazwę uczelni, w której autor (autorzy) studiują
- w przypadku, gdy w zespole autorskim jest osoba niebędąca studentem, informację, czy ta osoba ukończyła studia wyższe i jakie
- adres (adresy) e-mail autora (autorów)
- pracę zgłaszaną na Konkurs zapisaną w pliku w formacie pdf
- zaświadczenie z uczelni potwierdzające, że autor jest studentem studiów I lub II stopnia lub jednolitych studiów magisterskich (w przypadku, o którym mowa w §7, zaświadczenie informujące o dacie zakończenia studiów, a w przypadku, o którym mowa w §10, zaświadczenie informujące o dacie zakończenia studiów matematycznych oraz zaświadczenie z redakcji czasopisma informujące o dacie nadesłania pracy do druku)
- oświadczenie uczestnika Konkursu o zgłoszeniu pracy na Konkurs
- oświadczenie autora (autorów) o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych w związku z udziałem w Konkursie oraz zgodzie na ujawnienie imienia, nazwiska oraz nazwy uczelni w przypadku uzyskania nagrody lub wyróżnienia w Konkursie.
Trzy ostatnie pozycje należy nadesłać w postaci skanów dokumentów.
§14
Wnioskodawca otrzymuje potwierdzenie zgłoszenia pracy na Konkurs drogą elektroniczną.
§15
Nadesłane prace zostaną ocenione przez Jury Konkursu. Jury może korzystać z opinii zaproszonych do współpracy specjalistów.
§16
Jury Konkursu powoływane jest przez Zarząd Oddziału Krakowskiego PTM. Liczba członków Jury wynosi co najmniej 5. W skład jury Konkursu wchodzą przedstawiciele przynajmniej trzech ośrodków. Skład Jury Konkursu zostaje podany w ogłoszeniu o Konkursie. Kadencja Jury trwa trzy lata i rozpoczyna się rok po rozpoczęciu kadencji Zarządu Oddziału Krakowskiego PTM. Pracami Jury kieruje jego Przewodniczący, który składa protokół z prac Jury i werdykt Zarządowi OKr PTM.
§17
Jeżeli w trakcie kadencji członek Jury Konkursu zrezygnuje z tej funkcji lub z innych powodów przestanie być członkiem Jury, Zarząd Oddziału Krakowskiego PTM powołuje na jego miejsce inną osobę, do końca kadencji Jury. To samo dotyczy pełnienia funkcji przewodniczącego Jury.
§18
Jury może przyznać Nagrody I, II i III stopnia oraz wyróżnienia. O liczbie nagród i wyróżnień decyduje Jury.
§19
Przewodniczący Jury Konkursu ogłasza wyniki uczestnikom Konkursu drogą mailową. Jednocześnie przesyła on do prezesa Oddziału Krakowskiego PTM, prezesa PTM oraz ZG PTM protokół z posiedzenia jury, a do prezesa Oddziału Krakowskiego PTM propozycję rozdziału nagród dla laureatów i wyróżnionych.
§20
Nagrody w Konkursie mogą być zarówno pieniężne, jak i rzeczowe.
§21
Wyniki Konkursu ogłaszane są w Internecie: na stronach internetowych Polskiego Towarzystwa Matematycznego oraz Oddziału Krakowskiego PTM.
§22
O miejscu wręczenia dyplomów Konkursu decyduje Zarząd OKr PTM w porozumieniu ze Sponsorem Konkursu.
Regulamin Konkursu im. Witolda Wilkosza.pdf | 44.82 KB |